Zpět

Přichází zázrak jménem BB krém!

Přidal: Přidáno: 16. 5. 2013 17:52:01

16 Květen 2013

Značky

BB krémy - proč jsou tak oblíbené? Proč jsou dobré pro naši pleť? Vše o BB krémech.

Přichází zázrak jménem BB krém!

Vznik BB krémů

Pokud si myslíte, že BB krémy (bíbí krémy) jsou nějaká novinka, asi vás zklamu. Krémy se vyráběly v Německu již od padesátých let (propagátorkou podobných multifunkčních krémů byla např. lékařka Christine Schrammek) a jejich původní funkcí bylo zklidnění pleti po větších kosmetických zákrocích nebo laserových operacích, kdy se ženy musely vyhýbat hutným makeupům, ale přesto chtěly nedostatky pleti co nejlépe zamaskovat.

Původní název BB je zkratkou slov „blemish balm" (blemish = vada či skvrnka, balm = balzám), zjednodušeně tedy řečeno balzám na vady pleti. O vzkříšení BB krémů se ale postarala Jižní Korea zhruba před pěti lety, kde vznikla přímo „BB mánie". Asiatky jsou proslulé svojí péči o pleť, chtějí být bezchybné a dokonalé, nelitují investovat spoustu peněz do kosmetických produktů, a spoustu času tak tráví před zrcadlem, kde na sebe trpělivě a pečlivě nanášejí přípravek za přípravkem. Když se pak na trhu objevil BB krém, který sliboval více funkcí a mohl tak nahradit několik různých kosmetických výrobků a ušetřit ženám spoustu času, není divu, že po něm v asijských zemích vznikla velká poptávka.

Co tedy BB krémy umí?

Jak je z jejich názvu zřejmé, mají za úkol o pleť jednak pečovat, jednak ji i zkrášlovat. Nahradí váš oblíbený hydratační krém, rozjasňující krém, tónovací krém či makeup, opalovací krém, sjednotí barvu pleti, lehce tónují, zakryjí drobné nedokonalosti pleti, chrání před slunečním zářením.

Některé z krémů mají i další benefity: působí proti stárnutí pleti, stahují rozšířené póry, pomáhají bojovat s pleťovými skvrnami či s jemnými vráskami. Jsou určené ženám ve věku do 40 let, takže s hlubokými vráskami nebo výraznými dlouholetými pigmentovými skvrnami si ale neporadí.

Budou vyhovovat spíše ženám, které nemají příliš v oblibě „hutné" krycí makeupy, ale dávají přednost lehčím tónovacím krémům. Není možné je srovnávat s krycími makeupy a korektory, protože ty mají zcela jinou funkci.

BB krémy nejsou jen obyčejné „tónovací" krémy. Kombinují účinky pleťového krému a makeupu – poskytují totiž lepší krytí než tónovací krémy, pleť rozjasňují, zklidňují, vyhlazují, zbavují začervenání, pečují o ni a chrání ji před slunečními paprsky. Jsou tedy vhodné i pro pleť lehce podrážděnou a citlivou.

Na tváři působí daleko přirozeněji než většina makeupů, sjednocují barvu pleti, pleť rozjasňují a vypínají. Velkou výhodou je, že pleť příliš nezatěžují, protože místo několika různých krémů použije žena jen jeden, což přinese i značnou finanční úsporu.

Při pravidelném dlouhodobém používání se BB krémy odvděčí kvalitní pletí, která bude vypadat svěže, mladistvě a rozzářeně.

BB KRÉMY NA TRHU

V současné době BB krémy vyrábějí téměř všechny renomované kosmetické firmy nejen v Asii, ale i v USA a v Evropě. Na českém trhu je možné koupit např. Clinique Age Defense BB Cream, Estée Lauder CyberWhite Brilliant Cells Extra Intensive BB Cream, Christian Dior Diorsnow White Reveal UV Shield BB Creme SPF 50, Diorsnow UV Shield BB Creme, Garnier Skin Perfect BB Cream, 3LAB Perfect BB Cream, Loreal Nude Magique BB Cream a mnoho dalších bb krémů.

U nás nakupujete bezpečně

U nás nakupujete bezpečně

Náš e-shop má na Heuréce samá skvělá hodnocení zákazníků

Garantujeme výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dní po obdržení zásilky.

SSL Certifikát

Zásady ochrany osobních údajů. 

Nakupujte bezpečně, spolehlivě a s jistotou!

Nevíte si rady? Nevíte si rady?

Kontaktujte nás.

Telefon 733 708 699,

info@abby-kosmetika.cz

 

 

 

TOPlist

Přihlášení

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Bližší informace o použitých souborech cookies a o možnosti zabránit jejich používání najdete na stránce s informacemi o ochraně osobních údajů. 

Dovolená v e-shopu

V termínu 17. 9. - 3. 10. 2021 máme v e-shopu dovolenou.


Přijaté objednávky budeme vyřizovat 4. 10. 2021.


Je-li tento termín pro Vás příliš pozdní, objednávku prosím neodesílejte.


Děkujeme za pochopení a přejeme krásný den.