Proč jsou vaše mýdla označena jako dekorační?

Možná vám vrtá hlavou, proč jsou naše mýdla označena jako dekorační? Proč byste je měli použít jen na dekoraci v koupelně či v ložnici, provonět jimi šatník, darovat je, použít jako dekoraci na svatební stůl atp.?

Proč jsou naše mýdla dekorační?
Je to jednoduché: mýdla jsou kosmetické produkty a proto se na jejich výrobu a prodej vztahují přísná pravidla. Vyrábět mýdlo je možné pouze ve schválené a zkolaudované provozovně, což čítá asi 6 místností včetně šatny a WC pro případné zaměstnance, a to i když budete mýdla vyrábět sami. Mýdla musíte vyrábět ve velkých sériích a všechna musí být naprosto stejná, standardizovaná, podle normy. Ke každému mýdlu je totiž třeba mít nejen atesty pro všechny látky, které mýdlo obsahuje, ale hlavně nutná laboratorní vyšetření a zkoušky z Národního referenčního centra pro kosmetiku a Centra toxikologie a zdravotní bezpečnosti (k žádosti je nutné přiložit vzorek každého mýdla). Protože jsme součástí Evropské unie, tak je také třeba notifikovat každé mýdlo do portálu CPNP pro jednotný evropský trh.

Ze všeho výše uvedeného je jasné, že současná legislativa nahrává velkým výrobcům, kteří mají statisíce na to, aby si zřídili provozovnu a splnili veškeré příslušné velmi náročné předpisy a ustanovení. Pak logicky chrlí na trh spoustu standardizovaných výrobků, jeden jako druhý.

Pak je zde druhá skupina různých výrobců mýdel, kteří prodávají třeba přes Mimibazar nebo Fler a s výše uvedenými legislativními předpisy si hlavu vůbec nelámou. Zakoupíte od nich mýdlo třeba na Fleru nebo někde na trhu a nevíte, z čeho je mýdlo vyrobeno, zda má výrobce alespoň nějaké ponětí o práci s éterickými oleji, které mýdlo obsahuje, zda je mýdlo bezpečné.

První cestou jít nemohu a druhou jít nechci. Výroba mýdel mne velmi baví a líbí se mi, že každé mýdlo je jiné, každé je originální (zcela výjimečně mám série, ve kterých jsou třeba dvě, maximálně čtyři mýdla stejná).

Při výrobě každého mýdla je možné si vybrat z mnoha základních typů mýdlových hmot (transparentní, s kozím mlékem, s bambuckým máslem, s aloe vera, s olivovým olejem, s aloe vera, mrkví a okurkou, s ovesnými vločkami, s africkým černým mýdlem, s oslím mlékem).

Do mýdla je možné přidat spoustu dalších přísad, které dokáží příznivě působit na pokožku: kosmetické jíly, ovesné vločky, koření, bylinky, soli atd., dále éterické oleje (působící výborně na pokožku, ale i na psychiku). Také je každé mýdlo možné jinak zabarvit (kosmetickým jílem, oxidy a ultramaríny, slídou, glycerinovými barvami, přírodními barvivy například z červené řepy nebo chlorofylem) a ovonět (éterickými oleji, kosmetickými vůněmi).

Přijde mi proto velmi nudné vyrábět stále stejný jeden druh mýdla, který má výrobce certifikovaný, ve stále stejném složení, když je přitom tolik možností.... Když každé mýdlo může být naprosto jedinečné a originální.

Jako vystudovaná aromaterapeutka mám znalosti éterických olejů, vím, kde nakoupit oleje v bio kvalitě a skutečně kvalitní, a také vím, jak a v jakém množství je použít. Mýdla si vyrábím pro sebe, a protože jsou hezká a dekorativní, rozhodla jsem se je ve svém e-shopu nabídnout k prodeji jako dekorační mýdla. Můžete si jimi udělat radost, použít je na dekoraci v koupelně či v ložnici, provonět jimi šatník, darovat je, použít jako dekoraci na svatební stůl.

U nás nakupujete bezpečně

U nás nakupujete bezpečně

Náš e-shop má na Heuréce samá skvělá hodnocení zákazníků

Garantujeme výměnu a vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dní po obdržení zásilky.

SSL Certifikát

Zásady ochrany osobních údajů. 

Nakupujte bezpečně, spolehlivě a s jistotou!

Nevíte si rady? Nevíte si rady?

Kontaktujte nás.

Telefon 733 708 699,

info@abby-kosmetika.cz

 

 

 

TOPlist

Přihlášení

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Bližší informace o použitých souborech cookies a o možnosti zabránit jejich používání najdete na stránce s informacemi o ochraně osobních údajů.